حساب کاربری مِستر ماشین

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه ی عوض کردن لاستیک پنچر

ادعای رانندگان جدید مبنی بر دشوار بودن برخی تعمیرات مکانیکی ساده و تکنیک های مبتدی رانندگی کمی ناراحت کننده است. درواقع با کمی آگاهی می بینید که این کارها به حد خنده داری ساده است. به این منظور ما قصد داریم که طی مدت کوتاهی با یک آموزش هشت مرحله ای به افراد کم تجربه یاد بدهیم که چگونه با اعتماد به نفس از فوت و فن های مهندسی استفاده کنند و به عنوان یک راننده در امنیت بیشتری باشند. واضح است که اولین کار همانطور که برای خیلی ها ساده به نظر می رسد، تعویض لاستیک پنچر خودرو است. گرچه باورش سخت است اما بسیاری از رانندگان به جای اینکه خودشان این کار ساده را انجام دهند، با مکانیک خودرو تماس می گیرند. در واقع روزانه تماس هایی بیش از آنچه تصور می کنید برای تعویض لاستیک پنچر به افراد متخصص می شود.

گام ۱: ایمن سازی خودرو

اول ایمنی! خودرو را به سمت راست جاده هدایت کنید و سعی کنید تا حد ممکن از محل عبور مرور ماشین ها دور باشید. درصورت ممکن جلوی یک پارک یا روی سطح صاف توقف کنید، برای اتومبیل های دنده اتوماتیک حالت توقف خودرو را انتخاب کنید و اتومبیل های با دنده غیراتوماتیک را اصطلاحاً توی دنده بگذارید، ترمز دستی را محکم بکشید، موتور را خاموش و چراغ هشدار خودرو را روشن کنید. سرنشینان را به محلی امن ترجیحاً پشت نرده های ایمنی و خارج از خودرو بفرستید و اگر مثلث هشدار شب نما دارید حتماً از آن استفاده کنید.

گام ۲: آماده کردن لاستیک یدک

جک، جعبه ابزار، و لاستیک یدک را از صندوق عقب بیاورید و قبل از تعویض مطمئن شوید که پنچر نیست. اگر می توانید لاستیک مقابل لاستیک پنچر را با گوه مهار کنید – حتی اگر یک تکه سنگ هم باشد کافی است – این کار مانع از حرکت خودروی روی جک می شود. قالپاق و یا هر پوشش دیگر روی لاستیک پنچر را با استفاده از جعبه ابزاری که از قبل آورده اید، باز کنید.

گام ۳: نصب جک روی خودرو

محل نصب جک روی خودرو را پیدا کنید. برای هرچرخ معولاً زیر در محلی تعبیه شده است. اول جک را با دست باز کنید تا در محل مورد نظر جا بیفتد، سپس آماده بالا بردن خودرو شوید. قبل از اینکه لاستیک کامل از زمین جدا شود، اول مهره های چرخ را کمی شل یا باز کنید. بعد از آن به بالا آوردن خودرو ادامه دهید تا به ارتفاعی برسد که بتوان چرخ را جدا کرد، بیش از آن بالا نروید و هرگز زیر خودروی روی جک نروید.

گام ۴: جدا کردن چرخ

وقتی که خودرو روی جک قرار دارد با استفاده از آچار چرخ مهره های چرخ را جدا کنید. مواظب باشید که قل نخورند و بعد از در آوردن مهره ها به راحتی می توانید لاستیک را بلند کنید و با کمی لغزش آن را دربیاورید. یادتان باشد که زانو بزنید و عقب بکشید! بعد از جدا کردن لاستیک، آن را تخت روی زمین قرار دهید. یادتان باشد که بعد از طی مسافت طولانی ممکن است لاستیک داغ باشد، پس بهتر است قبل از اینکه تایر را در دست بگیرید این مساله را چک کنید.

گام ۵: نصب لاستیک یدک

اگر قبل از سوار کردن تایر، سوراخ پیچ و مهره های لاستیک و چرخ را روی هم چفت کنید، کارتان خیلی ساده تر خواهد شد. بعد از قرار دادن لاستیک روی پیچ چرخ، بستن مهره ها و سفت کردن لاستیک کار ساده ای است. موقع سفت کردن مهره ها حتماً ترتیب بستن آنها را رعایت کنید تا از متوازن بودن آن مطمئن شوید. یک راه ساده برای به خاطر سپردن این موضوع این است که مهره را یک در میان ببندید (ضربدری) و این کار را ادامه دهید تا زمانی که تمام مهره ها را آنقدر که می شود با دست محکمشان کرد، ببندید.

گام ۶: باز کردن جک

بعد از بستن چرخ، جک را پایین بیاورید تا حدی که لاستیک در تماس با سطح زمین قرار بگیرد. به این شکل تا زمانی که بار دیگر مهره ها را به همان ترتیب قبلی، اما این بار با آچار چرخ سفت می کنید، چرخ روی جک قرار دارد. خواهید دید که با این کار خیلی سفت تر خواهند شد. زمانی که مطمئن شدید که تمام مهره ها به حد کافی سفت شده اند، جک را پایین بیاورید و آن را از زیر ماشین بردارید (هیچ وقت برای سفت کردن مهره ها روی آچار چرخ نروید.)

گام ۷: روبراه کردن چرخ

بعد از سفت کردن چرخ فراموش نکنید قالپاق یا سایر متعلقات چرخ در صورت وجود، را دوباره ببندید و آنها را کنار جاده جا نگذارید. بعد از تعویض لاستیک یدک، کاور و ابزار و تایر پنچر شده را در جعبه بگذارید.

گام ۸: اتمام کار

تا این مرحله باید جک، ابزار و لاستیک یدک را در جای اولیه خود در صندوق عقب قرار داده باشید و آماده ی ادامه ی سفر شوید. فراموش نکنید که گوه ی چرخ پشت لاستیک و مثلث هشدار را بردارید. پس از آن همگی سوار خودرو شوید و با احتیاط وارد جاده شوید اما یادتان باشد چراغ هشدار خودرو را خاموش کنید. اگر از لاستیک یدک موقت استفاده می کنید، معمولاً حد مجاز سرعت روی آنها نوشته شده (۸۰km/h)، پس برای حفظ ایمنی خود آن را رعایت کنید.

تذکر ۱: فراموش نکنید که در اولین فرصت لاستیک پنچر تعویض شده را تعمیر کنید تا درصورت پنچری مجدد با دو لاستیک پنچر آواره نشوید.

تذکر ۲: از آنجا که دستورالعمل فوق ویژه ی خودروی خاصی نیست، قبل از هرچیز با مراجعه به راهنمای استفاده خودرو، با ملزومات ویژه ی خودروی خود آشنا شوید. به جای اینکه این آموزش را به زمانی موکول کنید که لاستیک خودروتان پنجر شده، و ممکن است شب باشد و بارانی، آخرهفته یک بار این کار را تمرین کنید. مطمئن باشید سخت نیست، کسی چه می داند شاید با کمی تمرین آنقدر در این کار مهارت پیدا کنید که بتوانید به دیگران هم آموزش دهید. پس این راهنما را مرتب کرده، پرینت بگیرید و به گاراژ بروید. اگر هنوز هم فکر می کنید که خودتان نمی توانید لاستیک راعوض کنید، به راهنمای خودرو مراجعه کنید یا ازسرویس کار محل خود کمک بگیرید. در مراکز بسیاری جلسات آموزش رایگان برگزارمی شود و اگر می ترسید که یکبار از بدشانسی پنچر کنید، این بهترین راه برای اطمینان از آشنایی با خودرو است.

مستر ماشین
ارسال دیدگاه
X